Kediniz Mutlu mu?

tarafından ibrahim 18/06/2017 0 Yorumlar

KEDİNİZİN MUTLU OLMASI İÇİN GEREKLİ 5 TEMEL MADDE

 

Bakıcı olarak, kedinizin mutluluğunda önemli bir faktörsünüz. Çoğunlukla kedinizin sizinle aynı temel ihtiyaçları vardır. İşte evcil hayvanınızın yaşamında olumlu bir fark yaratabileceğiniz beş madde.

 

Kediniz için güvenli bir ortam;


Hayatta kalma, tüm hayvanların en güçlü içgüdüsüdür. Çevrede oluşabilecek yakın tehlike korkudan, özgürlüğümüz olmadan hiçbir canlı yiyemez veya dinlenemez. İşte kedinizin güvende hissetmesi gereken beş şey:


Kişisel alan - Kedinizin gözde bir saklanma yeri var mı?  En üst raftaki çarşaf dolapının en özel alanını mı araştırıyor? Veya buzdolabının üstünde uzanır mı? Kediniz bu yerleri güvenlik, sıcaklık ve tüm bunların üstünde olmak için içgüdüsel ihtiyacını karşılamak için arar. Bu alanlar evinizde kolay bulunmuyorsa ya da kedinizin bu yerleri sık ziyaret etmesini istemiyorsanız, ona tatmin edici ölçüde eşit bir şeyler sunabilirsiniz. 

 

Uyku için sıcak, konforlu bir yer - Kediğinizin günde 16 saat kadar uyuyabilmesi normaldir. Ayrıca doğuştan gelen bir sıcaklık ihtiyacı vardır. Bu da uyurken son derece önemli hale gelir. Kediniz daha çok seviyorsa, mümkün olduğu kadar gözden uzaklarda özel bir yer istiyorsa bu yüzden kanepenizin altındaki alanı çok çekici buluyor olabilir. Ona yumuşak bir yatak veya yuva sağlamak esastır. Mükemmel yapmak için onu ısıtmalı bir yatak haline getirebilirsiniz. Düşük voltajlı ısıtıcılar kullanarak, ısıtmalı yataklar kedinizin normal vücut sıcaklığına (yaklaşık 102 ° F) uyacak şekilde ayarlanabilir. Bu sayede soğuk kış günlerinde bile kediniz rahat edecektir.

 

Rutin - Evinizdeki her türlü değişiklik kediniz için endişe yaratabilir; Örneğin bölgedeki yeni kediler, evdeki yeni insanlar veya mobilyaların dekore edilmesi gibi. Stresini en aza indirgemek için işleri düzenli tutun. Onu her gün aynı saatte besleyin ve çöp kutusunu ve yatağını kendi yerlerine koyun. Kediniz kolayca korkutulabiliyorsa, insanlar onu ziyaret ederken, özellikle de kendi kedilerine sahip olsalar da, onu ayrı bir odaya koyun.

 


Sağlıklı bir kedi için İyi bir Diyet


Kötü beslenme kediniz için birtakım rahatsız edici problemlere yol açabilir; örneğin, düşük enerji, düşük kalite cilt ve saç dökülmesi, dökülmenin artması ve hastalık sıklığı daha sık görülür. Bunlardan ve diğer problemlerden kaçınmak için onu beslemenizi öneririz. Sağlıklı kedi mamaları bu konuda çok işinize yarayabilir. Kedileriniz için özel olarak formüle edilen bu mamalar, birincil protein kaynağı olarak gerçek et kullanır - belirli yaşam aşaması için en uygun düzeyde - bütün meyve ve sebzeler ve yüksek derecede kullanışlı karbonhidratlara sahip kahverengi pirinç ve arpa gibi bütün tahıllar . Ek vitaminler ve mineraller ile güçlendirilir ve yağ asitleri için en iyi doğal kaynakları kullanırlar. Bu sağlıklı kedi mamalarında taurin bulunur, bu da kedilerin kendi başına üretemeyecekleri önemli bir amino asittir.

 

 

Kediniz için Rahat ve Temiz Bir Yaşam Alanı

 


Kediniz kendini temiz tutacak ve kendinizle ilgili her şeyi elinizin altında tutmak için elinizden gelen her şeyi yapacaktır, ancak yinede yardımınıza da ihtiyacı olacaktır:

 

Kokuları ortadan kaldırın - Kedi kokusu sizin ve ailenizin ve kedinizin hoşunu gitmemesine neden olabilir. Başlıca kokuların nedeni mikroplar, koku kontrolü ve iyi hijyen de sağlık için önemlidir. Çöp kutusu "o kedi kokusunun" birincil kaynağıdır. Neyse ki, kokuyu saklamaya yardımcı olan yeni kedi tuvalet ürünleride var ve bunlar da evde beslenen hayvan hijyeninde bir miktar yararlı olmaktadır. Kaputlu ve sprey kaputlu stiller mevcuttur. Burdaki ürünlere bakabilirsiniz. 

 

http://zoo.com.tr/kedi/kedi-tuvaleti-urunleri

 

Evcil hayvanınızı yıkamalımıyız?- En çok sorulan sorulardan biri. Kedilerimizi yıkamalımıyız? Kediler temizlik konusunda titizlerdir, ancak ara sıra yardıma ihtiyaçları vardır. Kediniz su hakkında telaşlıysa, hijyen ve koku silmek için Banyo Mendillerini kullanabilirsiniz. Su içermeyen Şampuan yağ ve kir çıkarmak için üzerine serpilebilir ve havlularla temizlenebilir. Kediniz suyu seviyorsa bile, bu banyo yapmayı seviyor anlamına gelmez.

 

 

Yorum Yaz